The Hauntings komt naar Ieper - laatste halte in indrukwekkende rondreis
20 September 2025
- Ieper
- Bron: Stad Ieper
Van 27 september tot en met 30 november 2025 zal het imposante standbeeld The Hauntings opgesteld worden op het foto-eiland in de Frenchlaan, met zicht op de Menenpoort. Het 6,5 meter hoge kunstwerk stelt een wezen voor in de gedaante van een WOI-soldaat. De sculptuur, gemaakt door The Dorset Forge in opdracht van eigenaars Jo Oliver & Paul Richards, reisde de afgelopen jaren naar Dublin, Schotland en Antrobus House in Amesbury (Engeland), en trok telkens duizenden bezoekers. Ieper wordt de laatste publieke halte: nadien krijgt The Hauntings zijn definitieve plaats op Pheasant Foot Farm in Somerset (Verenigd Koninkrijk).
The Hauntings bij de Dorset Forge met eigenaars Jo & Paul
The Hauntings bij Antrobus House
Symboliek en verhaal
Het beeld kijkt uit naar de namen van duizenden gesneuvelden op de Menenpoort – kameraden die, net als hij, zijn lot deelden. Initiatiefneemster Jo Oliver vertelde hoe ze als kind de aanwezigheid voelde van een jonge soldaat die nooit thuiskwam. Zijn geestelijke nalatenschap inspireerde haar tot de creatie van The Hauntings: een figuur die iedereen uitdaagt en inspireert om na te denken over oorlog, verlies en menselijkheid. Het volledige verhaal lees je in de bijlage.
De keuze voor Ieper en deze periode is niet toevallig: het beeld zal er aanwezig zijn tijdens Wapenstilstand 2025, net na de afronding van de restauratie van de Menenpoort.
Burgemeester Katrien Desomer: "
De stad Ieper is vereerd om twee maanden als gastheer te mogen fungeren voor het indrukwekkende reuzenbeeld The Hauntings. We zijn de eigenaars Jo & Paul heel dankbaar dat ze hun beeld aan ons willen uitlenen. Voor het eerst op het Europese vasteland, maar meteen ook de laatste keer dat The Hauntings op publiek domein zichtbaar zal zijn."
Internationale reis
- Dublin – Tentoonstelling in Saint Stephen’s Green ter gelegenheid van de herdenking van alle Ierse gesneuvelden.
- Schotland – Tentoonstelling in het Black Watch Castle in Perth, waar de aanwezigheid van The Hauntings duizenden extra bezoekers aantrok
- Amesbury (Engeland) – Tentoonstelling bij Antrobus House, een memorial voor Lieutenant Edmund Antrobus, die sneuvelde bij de Eerste Slag om Ieper. Zijn naam staat gebeiteld op de Menenpoort, wat de link met Ieper bijzonder sterk maakt.
Schepen Diego Desmadryl: "
The Hauntings wordt de komende maanden een belangrijke extra blikvanger in onze stad. We zijn ervan overtuigd dat dit unieke beeld dat gesmeed werd uit meer dan duizend stukken schroot heel wat bezoekers naar onze stad zal brengen. Zij kunnen een bezoek aan The Hauntings combineren met de vele andere troeven die Ieper te bieden heeft."